Terminy szkoleń  - JESIEŃ 2021

Kolejna planowana edycja Psiego Przedszkola  - WRZESIEŃ 2021

Kolejna planowana edycja Szkolenia dla Psów Dorosłych - WRZESIEŃ 2021

 

                                                                                                                                         *           *           *

 

W okresie zimowym na placu szkoleniowym mniejszy ruch, za to jest trochę  więcej czasu na zdobywanie nowej wiedzy. Dzięki Z Psem w Pełni uczestniczyłem w webinarium Angeli Stockdale na temat Naturalnej Komunikacji u Psów.

 

                                                                               

 

                                                                                                                                           *          *          *

 

13 września podczas Pet Expo – Międzynarodowych Targów Zoologicznych w Bydgoszczy odbyła się konferencja dotycząca komunikacji psów. Cały dzień ciekawych wykładów wzbogacił posiadaną wiedzę i rzucił nowe światło na tematy związane z zaburzeniami komunikacyjnymi starszych psów, wpływu bólu oraz roli właściciela na kompetencje socjalne i komunikacje między psami.

                                                                                        

                   

 

 

                                                                                                                                            *          *          *

Na początku lutego 2018 odbyło się w Poznaniu Seminarium - Praca z psem nadpobudliwym. Nowe pomysły, wskazówki, podpowiedzi oraz ciekawe warsztaty z pewnością pomogą lepiej zrozumieć zachowanie psów nadpobudliwych. Dobranie odpowiednich metod pracy powinno zaowocować bardziej zrównoważonym psami, które będą lepiej rozumiane przez swych opiekunów.

 

     

                                                             

 

 

         *          *          * 

 

W czerwcu 2015 roku „Cztery Łapy” zmieniają lokalizację. Nowe miejsce znajduję się w Niemczu na ulicy Kościuszki 4 obok „Bio Domu Pod Kasztanowcem” (https://www.facebook.com/biodpk?fref=pb&hc_location=profile_browser). Około 1200 m2, teren ogrodzony, podzielony na dwa oddzielne wybiegi. Każdy z wydzielonych obszarów zawiera fragmenty lasu. W środku miejsce na 10 samochodów. Piękna i spokojna okolica przyjazna psom.

 

    

         *          *          * 

Półroczny kurs zawodowy Instruktor szkolenia psów / treser psów  organizowany przez Poznańskie Centrum Kształcenia Zawodowego oraz Fundację Psia Wachta dobiegł końca.  W czasie siedmiu zjazdów (w łącznym wymiarze 152 godzin) na zajęciach teoretycznych i praktycznych wzbogaciłem swoją wiedzę dotyczącą psów oraz zachowania ich dobrostanu oraz nabyłem nowe umiejętności i techniki do pracy w charakterze instruktora szkolenia psów i ich przewodników. Kurs ukończyłem z wyróżnieniem zdobywając zawód Instruktor szkolenia psów / Treser psów.

                                                               

     

*          *          *

Mimo, że w okresie zimowym szkoleń w „Czterech Łapach” znacznie mniej, nie oznacza to, że nic się nie dzieje. Grzegorz Dziedzianowicz w ramach pogłębiania kynologicznej wiedzy uczestniczy w kursie instruktorskim poznańskiej fundacji „Psia Wachta”. Zajęcia teoretyczne oraz praca z psami podczas zajęć praktycznych pozwolą na jeszcze lepszą komunikację z naszymi kudłatymi towarzyszami.

 Szkolenie

*          *          *

7 kwietnia w Toruniu odbyła się I Konferencja entuzjastów i organizatorów DogTrekkingu. Od samego rana w Dworze Mieszczańskim przy murach miejskich zdobywaliśmy wiedzę teoretyczną i praktyczną w dziedzinach związanych z DogTrekkingiem. Warsztaty z nawigacji w terenie, pokaz oraz prezentacja rally-o (posłuszeństwa na luzie), wykład o naturalnych zachowaniach psów - zmysły, popędy, instynkt, emocje, pamięć. Wzrok, węch i słuch psa. DogTrekking staję się w naszym kraju coraz bardziej popularny i wszystkie inicjatywy popularyzujące tą formę spędzania czasu ze swoim czworonogiem są na wagę złota.

dogtrekking  dogtrekking

*          *          *

Puchar Kujawsko - Pomorski w Dogtrekkingu sezon 2013 rozpoczęty. 6 kwietnia na dystansie 20 km w pięknych Balczewskich lasach koło Inowrocławia, Grzegorz Dziedzianowicz wraz ze schroniskową Lillian, ekipą pracowników i sympatyków schroniska Bydgoszcz stanęli na II miejscu podium. Drużynowo oczywiście byliśmy - bezkonkurencyjni :)

dogtrekking  dogtrekking

 *          *          *

Od lutego 2013 Grzegorz Dziedzianowicz wraz z Selmą uczestniczą w cyklicznych treningach obiedence prowadzonych przez Olę Brzozowską z trójmiejskiego klubu obiedence "Na Fali". Raz w miesiącu w naszym wspaniałym Myślęcinku trenujemy, poszerzając nasze kynologiczne horyzonty. Obiedence to sportowe posłuszeństwo w którym dokładność w wykonywaniu zadań ma  bardzo duże znaczenie. Zabawa w obiedence uczy konsekwencji i cierpliwości oraz daje dużo radość i satysfakcji z pracy ze swoim czworonogiem. Na razie wraz z Selmą uczymy się podstaw i obserwujemy bardziej doświadczonych zawodników.

 obidience

*          *          *

Agresja społeczna u psów” - to temat ostatniego seminarium organizowanego przez fundację Psia Wachta w Warszawie w dniach 26-27.01.2013. Alexa Capra to włoski szkoleniowiec i behawiorysta od lat zajmująca się rehabilitacją agresywnych psów oraz komunikacją między psami. Przez dwa dni wykładów szczegółowo omawiała i analizowała filmy ukazujące przypadki zachowań agresywnych ze swojej bogatej praktyki szkoleniowej. Psy zachowujące się agresywnie są społecznie odizolowane, nie mają szansy na komunikację, to sprawia, że czują się o wiele gorzej i stają się bardziej reaktywne. Poprzez interakcje z psami o wysokich umiejętnościach społecznych możemy pomóc psu wykazującemu zachowania agresywne. Psy źle czują się z agresją, jeśli pokażemy im, że mogą mieć alternatywę dla takich zachowań z chęcią z niej skorzystają.


*          *          *

24 listopada w toruńskiej Barbarce odbyły się finałowe zawody dogtrekkingu w Pucharze Kujawsko – Pomorskim 2012. Tym razem trasa była bardzo wymagająca i liczyła ponad 24 km, przeprawa przez strumyk, wspinanie się na strome nasypy czy eksploracja starych lotniczych hangarów to główne atrakcje tej edycji zawodów.  Barbarkę wraz z schroniskowym pieskiem Shoggym zakończyliśmy na II pozycji a cały sezon 2012 na IV miejscu. Oczywiście drużyna „Schronisko Bydgoszcz” zdobyła puchar za I miejsce w sezonie 2012.