Zajęcia psiego przedszkola przeznaczone dla szczeniąt od 9 tygodnia życia (po drugim szczepieniu) do 6 miesiąca. Opiekunowie oprócz wdrożenia się w prawidłową pracę z psem, poznają podstawy wiedzy o psim widzeniu świata oraz sposobach komunikacji z otoczeniem. Poprzez zabawę i podstawowe posłuszeństwo pogłębiamy na naszych zajęciach więzi i wzajemne zaufanie między psem a przewodnikiem.

 Istotnym celem psiego przedszkola jest też socjalizacja z innymi psami i ludźmi oraz uzmysłowienie właścicielom potrzeby takich działań. Na naszych szkoleniach będziemy w sposób pozytywny przedstawiać młodym psom różne bodźce, które napotkają w swoim życiu (parasol, wózek dziecięcy, kule inwalidzkie, różne przebrania itp.). Szczeniaki uczestniczące w psim przedszkolu uczą się współpracy ze swoimi opiekunami mimo obecności innych psów i bodźców rozpraszających, dzięki takim umiejętnością wspólne życie z naszym czworonogiem stanie się dla obu stron czystą przyjemnością.

Kurs psiego przedszkola obejmuje 11 godzinnych zajęć, dwa razy w tygodniu (w tym spotkanie organizacyjne). Zajęcia odbywają się na ogrodzonym terenie (Niemcz ul. Kościuszki 4) jedno spotkanie jest przewidziane w parku na osiedlu Leśnym w Bydgoszczy. Grupy liczą od 3 do 10 psów.

Kurs psiego przedszkola to:
- ułożenie prawidłowych relacji pomiędzy psem a opiekunem,
- socjalizacja z innymi psami oraz ludźmi,
- nauka prawidłowego motywowania psa,
- akceptacja czynności pielęgnacyjnych,
- budowanie więzi na bazie wspólnych zabaw (proste przeszkody agility, zabawy z piłką, nauka sztuczek),
- nauka niezbędnych umiejętności:
- koncentracja na właścicielu,
- przywoływanie,
- chodzenie na luźnej smyczy,
- siad (czas, dystans, rozproszenie),
- waruj (czas, dystans, rozproszenie),
- zostań,
- niepobieranie pokarmu,
- pozycja przy nodze,
- elementy szkolenia grupowego.
Kurs zakończony egzaminem i otrzymaniem dyplomu.

Cennik
- Całkowita cena kursu (11 spotkań) – 350 zł
- Zniżka 10% dla psów ze schroniska.