* * *
Najbliższe planowane terminy szkoleń grupowych :
Psie Przedszkole - Maj 2025 i Wrzesień 2025
Szkolenia psów dorosłych - Wrzesień 2025
Wszystkich zainteresowanych szkoleniami indywidualnymi zarówno szczeniąt jak i psów dorosłych zapraszam do kontaktu telefonicznego 602881322
* * *
Zapraszam na fanpage Czterech Łap na Facebooku
* * *
W okresie zimowym na placu szkoleniowym mniejszy ruch, za to jest trochę więcej czasu na zdobywanie nowej wiedzy. Dzięki Z Psem w Pełni uczestniczyłem w webinarium Angeli Stockdale na temat Naturalnej Komunikacji u Psów.
* * *
13 września podczas Pet Expo – Międzynarodowych Targów Zoologicznych w Bydgoszczy odbyła się konferencja dotycząca komunikacji psów. Cały dzień ciekawych wykładów wzbogacił posiadaną wiedzę i rzucił nowe światło na tematy związane z zaburzeniami komunikacyjnymi starszych psów, wpływu bólu oraz roli właściciela na kompetencje socjalne i komunikacje między psami.
* * *
Na początku lutego 2018 odbyło się w Poznaniu Seminarium - Praca z psem nadpobudliwym. Nowe pomysły, wskazówki, podpowiedzi oraz ciekawe warsztaty z pewnością pomogą lepiej zrozumieć zachowanie psów nadpobudliwych. Dobranie odpowiednich metod pracy powinno zaowocować bardziej zrównoważonym psami, które będą lepiej rozumiane przez swych opiekunów.
* * *
W czerwcu 2015 roku „Cztery Łapy” zmieniają lokalizację. Nowe miejsce znajduję się w Niemczu na ulicy Kościuszki 4 obok „Bio Domu Pod Kasztanowcem” (https://www.facebook.com/biodpk?fref=pb&hc_location=profile_browser). Około 1200 m2, teren ogrodzony, podzielony na dwa oddzielne wybiegi. Każdy z wydzielonych obszarów zawiera fragmenty lasu. W środku miejsce na 10 samochodów. Piękna i spokojna okolica przyjazna psom.
* * *
Półroczny kurs zawodowy Instruktor szkolenia psów / treser psów organizowany przez Poznańskie Centrum Kształcenia Zawodowego oraz Fundację Psia Wachta dobiegł końca. W czasie siedmiu zjazdów (w łącznym wymiarze 152 godzin) na zajęciach teoretycznych i praktycznych wzbogaciłem swoją wiedzę dotyczącą psów oraz zachowania ich dobrostanu oraz nabyłem nowe umiejętności i techniki do pracy w charakterze instruktora szkolenia psów i ich przewodników. Kurs ukończyłem z wyróżnieniem zdobywając zawód Instruktor szkolenia psów / Treser psów.
* * *
Mimo, że w okresie zimowym szkoleń w „Czterech Łapach” znacznie mniej, nie oznacza to, że nic się nie dzieje. Grzegorz Dziedzianowicz w ramach pogłębiania kynologicznej wiedzy uczestniczy w kursie instruktorskim poznańskiej fundacji „Psia Wachta”. Zajęcia teoretyczne oraz praca z psami podczas zajęć praktycznych pozwolą na jeszcze lepszą komunikację z naszymi kudłatymi towarzyszami.
* * *
7 kwietnia w Toruniu odbyła się I Konferencja entuzjastów i organizatorów DogTrekkingu. Od samego rana w Dworze Mieszczańskim przy murach miejskich zdobywaliśmy wiedzę teoretyczną i praktyczną w dziedzinach związanych z DogTrekkingiem. Warsztaty z nawigacji w terenie, pokaz oraz prezentacja rally-o (posłuszeństwa na luzie), wykład o naturalnych zachowaniach psów - zmysły, popędy, instynkt, emocje, pamięć. Wzrok, węch i słuch psa. DogTrekking staję się w naszym kraju coraz bardziej popularny i wszystkie inicjatywy popularyzujące tą formę spędzania czasu ze swoim czworonogiem są na wagę złota.
* * *
Puchar Kujawsko - Pomorski w Dogtrekkingu sezon 2013 rozpoczęty. 6 kwietnia na dystansie 20 km w pięknych Balczewskich lasach koło Inowrocławia, Grzegorz Dziedzianowicz wraz ze schroniskową Lillian, ekipą pracowników i sympatyków schroniska Bydgoszcz stanęli na II miejscu podium. Drużynowo oczywiście byliśmy - bezkonkurencyjni :)
* * *
Od lutego 2013 Grzegorz Dziedzianowicz wraz z Selmą uczestniczą w cyklicznych treningach obiedence prowadzonych przez Olę Brzozowską z trójmiejskiego klubu obiedence "Na Fali". Raz w miesiącu w naszym wspaniałym Myślęcinku trenujemy, poszerzając nasze kynologiczne horyzonty. Obiedence to sportowe posłuszeństwo w którym dokładność w wykonywaniu zadań ma bardzo duże znaczenie. Zabawa w obiedence uczy konsekwencji i cierpliwości oraz daje dużo radość i satysfakcji z pracy ze swoim czworonogiem. Na razie wraz z Selmą uczymy się podstaw i obserwujemy bardziej doświadczonych zawodników.
* * *
„Agresja społeczna u psów” - to temat ostatniego seminarium organizowanego przez fundację Psia Wachta w Warszawie w dniach 26-27.01.2013. Alexa Capra to włoski szkoleniowiec i behawiorysta od lat zajmująca się rehabilitacją agresywnych psów oraz komunikacją między psami. Przez dwa dni wykładów szczegółowo omawiała i analizowała filmy ukazujące przypadki zachowań agresywnych ze swojej bogatej praktyki szkoleniowej. Psy zachowujące się agresywnie są społecznie odizolowane, nie mają szansy na komunikację, to sprawia, że czują się o wiele gorzej i stają się bardziej reaktywne. Poprzez interakcje z psami o wysokich umiejętnościach społecznych możemy pomóc psu wykazującemu zachowania agresywne. Psy źle czują się z agresją, jeśli pokażemy im, że mogą mieć alternatywę dla takich zachowań z chęcią z niej skorzystają.
* * *
24 listopada w toruńskiej Barbarce odbyły się finałowe zawody dogtrekkingu w Pucharze Kujawsko – Pomorskim 2012. Tym razem trasa była bardzo wymagająca i liczyła ponad 24 km, przeprawa przez strumyk, wspinanie się na strome nasypy czy eksploracja starych lotniczych hangarów to główne atrakcje tej edycji zawodów. Barbarkę wraz z schroniskowym pieskiem Shoggym zakończyliśmy na II pozycji a cały sezon 2012 na IV miejscu. Oczywiście drużyna „Schronisko Bydgoszcz” zdobyła puchar za I miejsce w sezonie 2012.