Zajęcia skierowane są dla psów od 7 miesiąca życia, które nie były do tej pory szkolone. Na szkoleniu psów dorosłych oprócz uczenia podopiecznych nowych dla nich umiejętności, nierzadko trzeba skorygować zaniedbania z wieku szczenięcego.

Opiekunowie poznają tajniki prawidłowej pracy z psem, oraz podstawy wiedzy o psim widzeniu świata oraz sposobach komunikacji z otoczeniem.
Umiejętności zdobyte na kursie to pierwszy krok na drodze wychowania radosnego i bezpiecznego psa. Istotnym celem naszych zajęć będzie budowanie więzi między psem a jego opiekunami oraz zdolność skupiania uwagi na przewodniku. Tylko w ten sposób możemy sprawić, że proces szkolenia będzie efektywny a zachowanie psa ulegnie długotrwałej przemianie. Szkolenie dla psów dorosłych to recepta na wiele codziennych problemów z czworonogiem. Jeśli Twój pies nie zwraca uwagi na polecenia, nie przychodzi na zawołanie, ma problem z chodzeniem na luźnej smyczy, skacze na gości, nie potrafi wysiedzieć w miejscu i ma kłopoty z koncentracją przy innych psach to najwyższy czas by pomóc sobie i swojemu pupilowi. Dzięki zajęciom w naszej szkole, wspólne życie z naszym czworonogiem stanie się dla obu stron czystą przyjemnością.

Kurs szkolenia podstawowego dla psów dorosłych obejmuje 11 godzinnych zajęć, dwa razy w tygodniu (w tym spotkanie organizacyjne). Zajęcia odbywają się na ogrodzonym terenie (Niemcz ul. Kościuszki 4) jedno spotkanie jest przewidziane w parku na osiedlu Leśnym w Bydgoszczy. Grupy liczą od 3 do 8 psów.

Kurs szkolenia podstawowego dla psów dorosłych to:
- ułożenie prawidłowych relacji pomiędzy psem a opiekunem,
- socjalizacja z innymi psami oraz ludźmi,
- nauka prawidłowego motywowania psa,
- akceptacja czynności pielęgnacyjnych,
- budowanie więzi na bazie wspólnych zabaw (proste przeszkody agility, zabawy z piłką, nauka sztuczek),
- nauka niezbędnych umiejętności:
- koncentracja na właścicielu,
- przywoływanie (nieformalne i komendą „do mnie”),
- chodzenie na luźnej smyczy,
- praca w grupie (utrwalanie komend w rozproszeniu)
- siad (czas, dystans, rozproszenie),
- waruj (czas, dystans, rozproszenie),
- stój (czas, rozproszenie),
- zostań,
- niepobieranie pokarmu (z dłoni, z ziemi),
- pozycja przy nodze,
Kurs zakończony egzaminem i otrzymaniem dyplomu.

Cennik
- Całkowita cena kursu (11 spotkań) – 390 zł
- Zniżka 10% dla psów ze schroniska.